03/01/2023

Konferencja ,,Liderzy Przyszłości" za nami!

W dniach 2-4 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja instruktorska naszej chorągwi. Jej celem było odkrycie przed naszymi instruktorami i funkcyjnymi ścieżek rozwoju osobistego i organizacyjnego. Zajęcia odbywały się w poszczególnych blokach:

  • Blok I (nauka i przedsiębiorczość)
  • Blok II (służba publiczna)
  • Blok III (media)
  • Blok IV (formacja patriotyczna)
  • Blok V (formacja duchowa)

Dzięki konferencji mieliśmy możliwość min. spotkać się z Posłem hm. Jackiem Kurzępą, podczas panelu wysłuchać dyskusji dotyczącej nauki i przedsiębiorczości z Jarosław Orliński - dyrektorem departamentu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, odpowiedzialnym za wprowadzanie w praktykę funduszy i programów unijnych; Janem Miedzikiem - dawniej drużynowy z Płońska, którzy przez trudy dotarł do gwiazd i jest inżynierem i naukowcem, badającym m. in. pole magnetyczne ziemi oraz instruktorami naszej chorągwi: hm. Przemysławem Zyrą oraz phm. Piotrem Rydzewskim.

Ważnym blokiem był blok dotyczący mediów, który odbył się w siedzibie TVP na ul. Woronicza. W panelu dyskusyjnym wzięli udział min.: Pan Mateusz Matyszkowicz - Prezes TVP; Komendant Konferencji pwd. Mariusz Gasztoł oraz hm. Jakub Greloff. Celem spotkania była identyfikacja możliwych pól współpracy instruktorów ZHR i mediów publicznych oraz przedstawienie instruktorom możliwości rozwoju osobowego i zawodowego w mediach publicznych.

Dzięki konferencji mieliśmy możliwość odwiedzić również Sejm RP oraz przeprowadzić ognisko na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Byliśmy również na spektaklu Metro w teatrze Buffo. Całą konferencję zakończyliśmy spotkaniem z klerykami Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram